تاریخچه Hell in a Cell

مسابقات هل اینه سل توسط آندرتیکر طراحی شده و از سال 1997 تا به امروز این مسابقه انجام میشه .

 

لیست کسانی که بیشترین هل اینه سل رو انجام دادن :

1- آندرتیکر  10 بازی 4 برد 4 باخت و 2 بازی بی نتیجه

2- تریپل اچ  7  بازی 5 برد  2 باخت

3- شان مایکلز 3 بازی 2 برد  1 باخت

4- کاکتوس جک 3 بازی 2 باخت و 1 بازی بی نتیجه

5-  راک ، ریکیشی ، ال اسنو ، کورت انگل ، براک لسنر ، رندی اورتن ، ایج ، وینس مکمن ، شین مکمن ، بیگ شو، کوین نش ، کریس جریکو  هم هر کدام یک بار

 

 

 

اولین مسابقه Hell in a Cell در تاریخ 5 اکتبر سال 1997 در پی پی وی Bad Blood انجام شد که طراح مسابقات آندرتیکر بود و اولین بازی هم بین آندرتیکر و شان مایکلز انجام شد که با دخالت کین شان مایکلز برنده شد.

 

 

در 15 ژوئن 1998 دومین مسابقه قفس در راء بین آندرتیکر و استون کلد در مقابل کین و کاکتوس جک بی نتیجه موند. در 28 ژوئن King of the Ring 1998 یکی از معروفترین مسابقات Hell in a Cell رخ داد که بین آندرتیکر و کاکتوسجک بود در این بازی آندرتیکر کاکتوس جک رو از بالای قفس به پایین پرت کرد کاکتوس جک  روی میز  گزارشگرا افتاد. بعد از اینکه اومدن کاکتوس جک رو به بیرون استادیوم ببرن یک دفعه  تعجب کاکتوس جک از روی برانکارد بلند شد و عصبانی به طرف تیکر که روی قفس ایستاده بود رفت و از قفس هم بالا رفت و دوباره درگیری شروع شد و تیکر کاکتوس جک از بالای قفس به درون رینگ انداخت .ولی باز کاکتوس جک بلند شد . و رفت و پونس آورد شروع کرد به ریختن پونس رو زمین ولی تیکر کاکتوس جک رو روی پونسهای خودش کوبوند و بالاخره تونست بازی رو تموم کنه. آثار شکستگی ها و زخم هایی که در این بازی در بدن کاکتوس جک ایجاد شد هنوز هم باقی مونده . این مسابقه خیلی با حال بود و من خودم 5 بار دیدمش .

 

 

در 24 آگوست 1998 هم بازی آندرتیکر و کین بی نتیجه موند.

 

 

 

در 28 مارس در رستلمینیا ۱۹۹۹ آندرتیکر  و بیگ باس من به مصاف با هم رفتن که تیکر بعد از بردش بیگ باس من رو با طناب حلق آویز کرد!

 

 

 

در 26 سپتامبر در آنفورگیون99 بازی بین Al snow و Big Boss Man در قفس که اون بازی رو ال اسنو برد .که در این بازی سگ های بیگ باس من هم به داخل رینگ اومدن !!!

 

در 27 فوریه 2000 تریپل اچ تونست کاکتوس جک رو شکست بده که در این بازی رینگ سوراخ شد !

 

 

در 10 دسامبر در آرماگدون2000 مسابقه Six Man Hell in a Cell انجام شد بر سر کمربند WWE بین آندرتیکر و استون کلد و تریپل اچ و راک و ریکیشی و کورت انگل  انجام شد که اون بازی رو انگل برد. در اون بازی هم آندرتیکر ریکیشی رو از بالای قفس به داخل کامیونی که پر کاه بود ومستر مکمن اون رو آورده بود کنار رینگ پرت کرد !

 

 

 

2 سال بعد یعنی 21 می 2002 تریپل اچ در مقابل کریس جریکو قرار گرفت که در اون مسابقه داور هم آسیب زیادی دید. همچنین تریپل اچ از پتکش هم استفاده کردو تریپل اچ با فن pedigree روی قفس تونست جریکو رو شکست بده.

 

 

اما در تاریخ 20 اکتبر 2002 نو مرسی در بازی که سر کمربند WWF بود  تیکر که با دست شکسته وارد رینگ شد از  براک لسنر به سختی شکست خورد.

 

 

در Bad Blood 2003 تریپل اچ تونست کوین نش رو شکست بده.

 

 

 

در Bad Blood 2004  تریپل اچ در عرض 50 دقیقه تونست در یک بازی سخت شان مایکلز رو شکست بده که یکی از وحشتناکترین  و خونی ترین مسابقات کشتی کچ بود.

 

 

در ونجنس 2005 باتیستا قهرمان سنگین وزن تونست تریپل اچ رو شکست بده و کمربندشو حفظ کنه.

 

 

در 18 دسامبر 2005 در آرماگدون در یک بازی خونی آندرتیکرتونست رندی اورتون رو شکست بده و به جریاناتشون خاتمه بده.

 

 

در آنفورگیون 2006 در بازی هندیکپ مچ تیم DX با وینس مکمن و پسرش شین مکمن و بیگ شو بازی کردن که در اون بازی DX برنده شد. این مسابقه یکی از خنده دار ترین مسابقات کشتی کج تاریخه چون بعد از برنده شدن DX اونا دوبنده بیگ شو رو پایین کشیدن و سر مستر مکمن رو تو باسن بیگ شو کردند !!!!!

 

 

 

در سوروایور سریس 2007 یک بازی بین آندر تیکر و باتیستا بر سر کمربند سنگین وزن انجام شد که با دخالت اج بازی به نفع باتیستا تمام شد.

 

 

اج که از سوروایور سریز 2007 به پای آندرتیکر پیچیده بود و بعدش هم قهرمان سنگین وزن شد و کلا در سال 2008 نامردی زیاد میکرد در مین ایونت سامر اسلم 2008 مقابل آندرتیکر قرار گرفت که در این بازی آندرتیکر بعد از برد از روی نردبون یه چوکسلم به اج زد و رینگ سوراخ شد و بعدش هم آتش گرفت !

 

 

/ 1 نظر / 66 بازدید
مهدی

عالی بود همینطور ادامه دهید